Справедливість у центрі суспільного діалогу України

Поділіться своєю любов'ю

Справедливість – інструмент для зцілення нації, що зазнала травм війни. Проте, що ми, українці, розуміємо під справедливістю? Які ризики приховані у спробах знайти консенсус щодо її досягнення?

Ці питання обговорювали експерти та громадські діячі на XIII Форумі розвитку громадянського суспільства “(ви)СТОЇМО” ІСАР Єднання під час панельної дискусії “Шлях до справедливості”, організованої у партнерстві з Міжнародний фонд “Відродження”.

Одним зі спікерів був Максим Єлігулашвілі, експерт та член правління Інститут миру і порозуміння, який наголосив: “Ми, як суспільство, повинні вже зараз почати чітко говорити про справедливість: її ціну, її межі і те, що ми можемо собі дозволити”.

Також Максим приділив увагу системі правосуддя та поділився результатами дослідження, яке аналізує, що означає правосуддя для українців – як військових, так і цивільних. Це дослідження демонструє різноманітність підходів і очікувань щодо справедливості.

Під час панельної дискусії експерти виділили кілька ключових аспектів:

  • Як уникнути поляризації через різне розуміння справедливості.
  • Чи може справедливість стати об’єднуючою метою для українців.
  • Важливість побудови системної стратегії, яка включає покарання злочинців, відшкодування жертвам та збереження історичної пам’яті.

Дискусія виявила, що пошук справедливості для України – це не лише юридична чи політична задача, а й глибоко суспільний процес.

Запис панельної дискусії ви можете переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/live/3LoDa5_pRNE?si=JwXgGyrpjW9PMZhP

Поділіться своєю любов'ю
інститут миру і порозуміння
інститут миру і порозуміння

інститут миру і порозуміння

Статті: 74