Платформа відновлення

“Заряджай себе! Заряджай Україну!”

“Заряджай себе! Заряджай Україну!”

Війна – це екстремальна ситуація з високим ступенем невизначеності, значним обсягом інформації, широким використанням пропаганди. Вже існує велика кількість ініціатив та організацій в Україні і в дружніх країнах, які долучилися до відповіді на виклики війни.

Водночас перехід країни до мирного часу теж є серйозним викликом. Тому вже зараз варто продумувати інструменти переходу до мирної відбудови, які консолідують суспільство та будуть прозоро доносити до- та післявоєнні історії, сприятимуть пошуку нових стовпів задля подоланні наслідків гуманітарної кризи, спричиненої збройною агресією.

Ключовим у цьому процесі є трансформація суспільної енергії зі сфери екстреного

реагування в умовах війни у діяльність з відновлення країни.

Платформа – це простір, який допомагає відновлюватись українцям та об’єднуватись для відбудови України. Він наснажує українців та об’єднує їх навколо особистого відновлення, спільнот і України. 

Мета: допомогти українцям впоратися  з викликами війни та сприяти їх самоорганізації задля залучення до процесу відбудови.

Користувачі платформи зможуть:

  • прочитати історії очевидців та учасників різних подій
  • поділитися власними історіями через інтерв’ю
  • допомагати тим, хто цього потребує
  • шукати допомоги/підтримки власних ініціатив.

РЕАЛІЗАЦІЯ

через три ключових пласти:

Минуле — блок окреслює життя мирних міст та громад, події прямо перед нападом, неочікуваність та незапланованість війни для українців.

Війна — на основі верифікованих даних подається інформація як про воєнні злочини, так і людські історії, розповіді про військових та цивільних, про допомогу Україні з-за кордону. Але ключовий фокус саме на подіях в Україні. Злочини та подвиги, колаборація та спротив, взаємодопомога один одному.

Відбудова — платформа трансформується з архіву та сторітелінгу на комунікаційну платформу. Буде створено простір для контактів та взаємодії щодо візій, планів, проєктів, місце зустрічі запитів та пропозицій. Можливі формати — дошки оголошень, краудфандінги, опції онлайн/офлайн фасилітації, партисипативних практик.