ЇЇ ПЕРСПЕКТИВА

ЇЇ ПЕРСПЕКТИВА «Розширення можливостей участі внутрішньо переміщених молодих жінок в розбудові миру в Україні»

“Інститут миру і порозуміння” у співпраці з “Глобальним партнерством для запобігання збройним конфліктам”та ООН-Жінки в Україні, за підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) реалізують проєкт “Розширення можливостей внутрішньо переміщених молодих жінок в Україні для участі в контексті розбудови миру” (“ЇЇ ПЕРСПЕКТИВА”).

Мета проєкту: сприяти соціальній згуртованості між внутрішньо переміщеними молодими жінками та приймаючими громадами в 5 областях України та розбудовувати потенціал жінок до участі у політичних процесах, спрямованих на примирення та відбудову.

СОЦІАЛЬНА ЗГУРТОВАНІСТЬ

УЧАСТЬ ЖІНОК У ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ

ПРИМИРЕННЯ ТА ВІДБУДОВА

Опис проекту:

До проєкту будуть залучені 5 громад з 5 різних регіонів України, які будуть відібрані на початку проєкту за допомогою контент-аналізу. Метою є долучити до проєкту 70 жінок, віком від 18 до 35 років, половина з яких має бути представницями громади, в якій імплементується проєкт, а інша – внутрішньо переміщеними особами, які проживають в даній громаді. Після відбору громад, команда проєкту планує залучити по 2 людини з кожної громади до 12-денного тренінгу з фасилітації. Після цього в кожній громаді будуть сформовані дві команди (до 10 людей кожна), які працюватимуть з фасилітаторами над створенням відео-продуктів, за допомогою яких зможуть розповісти свої історії.

Реалізація проєкту дасть змогу підтримати молодих жінок та дівчат, що є внутрішньо переміщеними особами, навчити їх інструментам, що дозволять зробити кожну з їхніх історій видимою, а голос почутим. 

Набутий практичний досвід – є важливим драйвером розвитку суспільства. Коли є можливість осмислити його через підтримку себе та інших, він стає саме тим фактором, що зміцнює соціальну тканину та відновлює зв’язки всередині країни.

Тривалість: 12 місяців

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. 

WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих та місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.