Дослідження “Практики включення молодих жінок-ВПО”

Поділіться своєю любов'ю

В умовах війни українське суспільство стикається з масштабами внутрішньої міграції, яка змінює соціальну структуру країни та ставить нові вимоги до інтеграційних процесів. Особливу увагу привертають молоді жінки, що належать до групи внутрішньо переміщених осіб (ВПО), оскільки саме вони складають значну частку переселенців, стикаються з комплексом соціальних та економічних викликів, а також потребують особливих умов для повноцінної адаптації.

Це дослідження є першим системним аналізом форм залучення молодих жінок-ВПО у приймаючі громади, акцентуючи увагу на їхньому потенціалі в укріпленні соціальних зв’язків, ролі в подоланні конфліктів та зниженні рівня стигматизації, з якою часто пов’язане внутрішнє переміщення. Експертна команда аналізує поведінкові патерни, гендерні стереотипи та інші фактори, що впливають на реальну інтеграцію цих жінок у соціальні структури приймаючих громад.

Основні аспекти дослідження охоплюють:

  • Аналіз гендерних ролей та стереотипів, які впливають на соціальну активність жінок у громадах.
  • Дослідження сприйняття явища внутрішнього переміщення через гендерну призму.
  • Вивчення рівня згуртованості громади у сприйнятті молодих жінок-ВПО.
  • Оцінку наявних практик включення та визначення ключових потреб молодих жінок-ВПО.
  • Розробку рекомендацій щодо розвитку практик, які можуть сприяти більш активній інтеграції жінок у громади.

Це дослідження покликане стати важливим ресурсом для розробників державних політик, представників громадського сектору та всіх, хто працює над посиленням соціальної згуртованості. Детальніше ознайомитися з результатами та рекомендаціями дослідження можна нижче.

Ініціатива впроваджується за технічної підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) Women’s Peace & Humanitarian Fund, гнучкого і оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.

WPHF надає термінове фінансування місцевим жіночим організаціям громадянського суспільства (ОГС) в Україні. За технічної підтримки структури ООН Жінки WPHF фінансує жіночі організації та очолювані жінками ОГС для підтримки їх важливої на передовій діяльності, надання термінової гуманітарної допомоги жінкам-біженкам та внутрішньо переміщеним особам (ВПО), а також для захисту жінок та дівчат від сексуального та гендерного зумовленого насильства.

#wphfund#UNSCR1325#InvestinWome

Поділіться своєю любов'ю
інститут миру і порозуміння
інститут миру і порозуміння

інститут миру і порозуміння

Статті: 72